Strona głównasady

Dział sady

Cięcie agrestu kiedy, agrest uprawa

Data: 2011-07-08, Data edycji: 2019-01-26

Agrest uprawa ciecie.


Uprawa agrestu. Cięcie po posadzeniu sprowadza się do skrócenia wszystkich pędów nad pierwszym lub drugim oczkiem od powierzchni gleby.
Cięcie agrestu kiedy. W drugim roku wzrostu krzewów pozostawia się pędy najsilniejsze, a słabsze i leżące na ziemi wycina się u nasady lub nad pierwszym oczkiem (pędy leżące zamiast wycinać można ukorzenić). Agrest jak przycinać? Silne jednoroczne pędy skraca się o 1/3 długości, aby wywołać ich rozkrzewienie się.
Agrest uprawa. W trzecim roku formowanie krzewu przebiega podobnie jak w drugim roku.
W czwartym, piątym roku i dalszych latach cięcie powinno być umiarkowane. Wycina się pędy najstarsze i formuje nowe, zachowując właściwe proporcje między pędami w różnym wieku, podobnie jak u porzeczki czerwonej. Systematyczne i prawidłowe cięcie ma decydujący wpływ na wielkość owoców .

Agrest przycinanie.


Cięcie agrestu rosnącego w szpalerze polega głównie na wycinaniu zbędnych pędów wyrastających z szyjki korzeniowej i skracaniu odgałęzień pędów szkieletowych przywiązanych do rusztowań. Pędy te dla poprawienia jakości owoców można odmładzać co 6-7 lat, zastępując je nowymi.

Więcej informacji na temat uprawy agrestu-> nawożenie agrestu
zakładanie plantacji agrestu

Zaniedbane plantacje agrestu odmładza się podobnie jak porzeczek.
Czytaj więcej o tym: ciecie porzeczek.


Autor artykułu- Admin

Przeczytaj również:

Cięcie i formowanie drzew owocowych,prześwietlanie drzew Cięcie wykonuje się od połowy lutego do końca kwietnia. Rany należy zasmarować farbą emulsyjną.

Zakładanie sadu, nawożenie, drzewa owocowe kiedy sadzić? Zakładanie sadu- nie należy sadzić drzew w zastoiskach mrozowych, w dolinach i kotlinach

Zakładanie plantacji truskawek, hodowla truskawek Zakładanie plantacji truskawek. Kupić sadzonki 20—-50%, resztę zaś rozmnożyć na własnej plantacji z rozłogów wyrastających w pierwszym roku.

Plantacja agrestu zakładanie, agrest sadzenie, jak sadzić? Zakładanie plantacji agrestu- lepiej sadzić nawet późną jesienią niż wiosną.