Strona główna

Uprawa warzyw na działce, blog o uprawie warzyw, jak sadzić warzywa.


Uprawa warzyw na działce nie jest trudna, szczególnie gdy się ma dobre poradniki. Nasz blog o uprawie warzyw zawiera bardzo dużo fachowej wiedzy o roślinach uprawianych na warzywnikach. Są to informacje dla ogrodników jak i dla osób posiadających działki i ogrody przydomowe. Zawsze można tu wrócić i odświerzyć sobie wiadomości, aby nasze roślinki rosły prawidłowo. One mam nie powiedzą czego im brakuje, musimy znać ich potrzeby i wymagania, żeby wiedzieć jak siać i jak sadzić warzywa poprawnie osiągając duże plony.

Jak siać warzywa na działce, jak sadzić warzywa?

Na te pytania odpowiedzą nasze poradniki uprawy warzyw poprowadzą one od sadzenia aż do zbioru. Zawierają dużo ciekawej wiedzy, terminy, zabiegi pielęgnacyjne, wskazówki i uwagi przy uprawie wymienionych poniżej roślin uprawianych na działce i w ogrodzie.

Warzywa uprawa, poradniki uprawy .

Ten blog o uprawie warzyw składa sie z artykułów, które obejmują nawożenie roślin warzywnych, najczęściej występujące choroby i sposoby radzenia sobie z nimi.

Miejsce na Twój tekst

Dodaj własny, dowolny tekst nie dłuższy niż 1000 znaków z jednym linkiem. Przejdź -> dodaj tekst

Uprawa warzyw na działce- wszystkie poradniki z działu warzywa w kolejności alfabetycznej

> Bób uprawa nawożenie, bób jak sadzić, kiedy sadzić Bób uprawa. Wartością energetyczną przewyższa strąki zielonej fasoli szparagowej
> Brokuł włoski uprawa, brokuł nawożenie sadzenie, właściwości Brokuł jest bardzo wytrzymały na przymrozki wiosenne i na niedobór wody, dobrze znosi gorsze warunki glebowe
> Brukiew uprawa, kiedy siać, brukiew jadalna uprawa Brukiew najlepiej rośnie na glebach gliniastych. Źle znosi kwaśny odczyn gleby.
> Burak ćwikłowy uprawa, odmiany, botwina uprawa Częścią jadalną buraka jest nie tylko korzeń spichrzowy, ale i młode liście.
> Cebula uprawa z rozsady, łamanie szczypioru cebuli kiedy, dymka uprawa Sok cebuli dzięki właściwościom bakteriobójczym ma zastosowanie w lecznictwie.
> Choroby i szkodniki kapusty: śmietka, bielinek kapustnik zwalczanie Szkodniki: Bielinek kapustnik Piętnówki Tantniś krzyżowiaczek Pchełki Śmietka kapuściana Mszyca kapuściana.
> Choroby marchwi i pietruszki, septorioza pietruszki, chwościk selera Szkodniki: Połyśnica marchwianka Bawełnica topolowo-marchwiowa Mszyca trzmielinowo-burakowa Smietka ćwiklanka
> Choroby sałaty masłowej szkodniki szpinaku mszyca na sałacie i cykorii Szkodniki i choroby sałaty: Mszyce Zgorzel siewek Mączniak rzekomy sałaty Zgnilizna twardzikowa na sałacie Szara pleśń na sałacie
> Chrzan choroby, choroby rabarbaru, szkodniki szparagów i szczawiu Szkodniki: Poskrzypka szparagowa, poskrzypka dwunastokropkowa Bielinek kapustnik i piętnówki. Choroby: Zgnilizna wierzchołkowa rabarbaru Rdza szparagowa.
> Chrzan uprawa, jak sadzić chrzan sadzonki, właściwości 30 g chrzanu zaspokaja całodzienne zapotrzebowanie człowieka na witaminę C
> Co zjada liście fasoli,choroby bobu,szkodniki grochu,antraknoza fasoli Szkodniki: Smietka kiełkówka Strączkowiec fasolowy Oprzędziki Pachówka strąkóweczka Strąkowiec grochowy
> Cykoria uprawa, cykoria liściowa i sałatowa Częścią jadalną cykorii sałatowej jest duży pąk liściowy, który uzyskuje się pędząc jednoroczne korzenie.
> Czosnek uprawa nawożenie, jak się sadzi czosnek, czym nawozić Czosnek stanowi surowiec dla przemysłu farmaceutycznego ze względu na działanie bakteriobójcze.
> Ekologiczne zwalczanie perzu w ogrodzie i w uprawie warzyw Sposoby mechaniczne i agrotechniczne- od tego zacznij
> Fasola szparagowa uprawa w polu, etapy hodowli fasoli, jak sadzić Nasiona fasoli są bardzo bogate w białko i mogą w dużej mierze zastąpić białko zwierzęce
> Groch siew, groszek zielony uprawa, groch rodzaje Najlepsze pod uprawę grochu są gleby piaszczysto-gliniaste.
> Hodowla pomidorów w gruncie, w folii, w szklarni,uprawa pomidorów opis Pomidor uprawa pod folią, w inspekcie i w gruncie, ważne informacje.
> Jak uprawiać szpinak, szpinak hodowla sadzenie Szpinak zawiera białko oraz związki żelaza łatwo przyswajalne dla organizmu.
> Jarmuż kiedy siać, jak uprawiać, jarmuż sadzenie, wysiew Jarmuż nie jest wrażliwy na przymrozki wiosenne i mrozy
> Kalafior uprawa, uprawa kalafiora krok po kroku w polu i w szklarni Kalafior uprawia się w pierwszym roku po oborniku.
> Kalarepa jak sadzić, siew do gruntu, uprawa kalarepy Kalarepa nie jest wrażliwa na zimno.
> Kapusta brukselka uprawa, wartości odżywcze i przechowywanie Kapustę brukselską zalicza się do cennych warzyw zielonych spożywanych w zimie.
> Kapusta czerwona uprawa, sadzenie kapusty czerwonej, rozsada Odmiany wczesne wysiewa się zazwyczaj na początku marca do inspektu
> Kapusta pekińska hodowla, sadzenie, uprawa pekinki Największe plony uzyskuje się z uprawy na zbiór jesienny.
> Kapusta włoska uprawa, odmiany i właściwości Kapusta włoska jest o wiele mniej wrażliwa na mróz i suszę niż kapusta biała.
> Kiedy siać rzodkiewkę, uprawa rzodkiewki w tunelu Rzodkiewka zaczyna kiełkować już w temperaturze 2 - 3 st. C. Znosi przymrozki do -4 st. C.
> Kiedy siać sałatę w szklarni, pod folią, uprawa sałaty masłowej Rozróżniamy dwa typy sałaty głowiastej: masłową i kruchą.
> Koper włoski uprawa, kiedy siać koper włoski na nasiona Koper najwyższe plony daje na glebie wilgotnej i zasobnej w azot.
> Kukurydza warunki uprawy, uprawa kukurydzy krok po kroku na ziarno Kukurydzę uprawia się w pierwszym roku po oborniku.
> Majeranek uprawa z nasion, z rozsady, majeranek kiedy zbierać Majeranek- wszystkie nadziemne części rośliny zawierają olejek eteryczny, kóry nadaje im specyficzny zapach.
> Marchew siew, uprawa i nawożenie, marchew przechowywanie Marchew zawiera dużo żelaza, wapnia, fosforu i witamin.
> Ogórek uprawa w gruncie, pod folią, w szklarni, ogórek nawożenie Na tym samym miejscu można uprawiać ogórek nie częściej niż co 3 lata.
> Pietruszka korzeniowa uprawa, natka pietruszka, pietruszka kiedy siać Liście pietruszki są bogatym żródłem witaminy A i C
> Pomidor uprawa nawożenie obornikiem, pomidory uprawa jaka ziemia Dużo ważnych informacji i zaleceń przed założeniem plantacji, uwagi i zalecenia.
> Pomidory uprawa krok po kroku, czym nawozić pomidory pod folią Pielęgnacja rozsady, sadzenie, rozstawa, hartowanie, hormonizacja kwiatów i nawożenie pogłówne.
> Pomidory uprawa rozsada, uprawa pomidora z nasion w doniczce Jak przygotować ziemię pod rozsadę i o czym pamiętać przy wysiewie nasion
> Por uprawa z rozsady, por sadzenie, rozsada Por- rośliny dorosłe znoszą dobrze kilkunastostopniowe mrozy.
> Pospolity szczaw ogrodowy uprawa, szczaw kiedy siać? Szczaw uprawa, nawożenie, siew, zabiegi pielęgnacyjne
> Przepisy- warzywa mało znane arcydzięgiel, brokuł, cząber Zrób dżem z arcydzięgiela, brokuł po włosku, cząber z fasolką
> Przepisy- warzywa mało znane na stole- pasternak Przygotuj pasternak duszony z marchwią i po mazursku.
> Przepisy- warzywa mało znane- cukinia, dynia, fasolka flażeolet Do obiadu surówka z cukinii, dynia w occie, fasolka flażeolet w oliwie
> Przepisy- warzywa mało znane- kabaczek, pekinka, melony Na kolację kabaczki pasteryzowane, pekinka zasmażana i melony po parysku
> Przepisy- warzywa mało znane- papryka, patisony Przygotuj sałatkę zimową z papryki i patisony faszerowane
> Przepisy- warzywa mało znane- skorzonera, soja Jak zrobić surówkę ze skorzonery i jak ugotować soję
> Rabarbar uprawa na polu, rabarbar kiedy sadzić, przesadzanie Rabarbar Częścią jadalną rośliny stanowią ogonki liściowe.
> Rzodkiew czarna uprawa, biała rzodkiew uprawa Rzodkiew- barwa skórki bywa biała, fioletowosina lub czarna.
> Seler uprawa z rozsady, siew, seler sadzenie Seler rozróżnia się dwie odmiany selera: seler korzeniowy i seler naciowy
> Siew i uprawa papryki, papryka uprawa pod osłonami w folii, w ogrodzie Papryka ostra, zawiera związek o bardzo ostrym smaku kapsaicynę.
> Szczypiorek uprawa w gruncie, pod folią, szczypiorek sadzenie Szczypiorek nie jest wrażliwy na mróz.
> Szparagi uprawa z nasion, uprawa szparagów krok po kroku Szparag wymaga gleby ciepłej, przewiewnej, żyznej, o odczynie obojętnym.
> Śmietka cebulanka zwalczanie, choroby cebuli i czosnku, szkodniki pora Szkodniki: Śmietka cebulanka Węgorek niszczyk Chowacz szczypiorak choroby: Mączniak rzekomy Głownia cebuli
> Uprawa brokuła i jarmużu na nasiona Do zbioru należy przystąpić, gdy pierwsze łuszczyny zaczynają pękać.
> Uprawa cukinii nawożenie, cukinia uprawa z rozsady, owoce, liście Najważniejsze zasady uprawy i zastosowanie
> Uprawa kalafiora na nasiona, jak wyhodować kalafior nasiona kalafiora Do zbioru nasienników przystępuje się, gdy łuszczyny zaczynają żółnąć.
> Uprawa kalarepy na nasiona, kalarepa rozsada Zerwane i związane w małe paczki nasienniki dosusza się, zbiera na płachty i młółci
> Uprawa kapusty na nasiona, nasiona kapusty jak uzyskać Uprawa kapusty głowiastej na nasiona trwa dwa lata
> Uprawa kapusty wczesnej białej, kapusta ogrodowa Uprawa kapusty białej. Kapusta ze względu na dużą powierzchnię liści i szybkie parowanie wymaga dużych ilości wody.
> Uprawa pomidorów pod folią opryski, brunatna plamistość liści pomidora Szkodniki: Mszyce, mączlik szklarniowy, choroby: zgorzel siewek, zaraza ziemniaka na pomidorze
> Uprawa pomidorów w gruncie i pod folią choroby, zaraza ziemniaka Sposoby walki z najczęstszymi chorobami nie tylko chemiczne.
> Zioła mało znane w ogrodzie- arcydzięgiel, cząber, kolendra, koper, lubczyk. Jak uprawiać zioła- arcydzięgiel, cząber, kolendrę, koper i lubczyk.