Strona głównadziałka

Dział działka

Festiwal tandety na Wszystkich Świętych

Data: 2011-04-08, Data edycji: 2018-07-08

Temat jest raczej szorstki, ale nie mogę zapomnieć i tym bardziej opisać.

swoich poszukiwań w wyborze ozdób na groby moich ukochanych Rodziców i Dziadków w związku z wielkim świętem, jakim jest Święto Zmarłych.


Chociaż wybór i zakup zniczy nie sprawiał problemu, to już zdecydowanie gorzej było z zakupem wianków, bukietów, bądź wiązanek. To, co zobaczyłam, wywołało wielki niesmak i zniechęcenie. Wszystkiego było w bród, ale jakość i gust wykonawcy budziło wiele do życzenia. Nie do przyjęcia była ani forma, ani styl, ani dobór kolorystyczny, ani cokolwiek, co zaobserwowałam.

Byłam w przysłowiowym szoku. Obawiałam się, że niczego nie kupię, bo nie ma w czym wybierać. Przed oczyma miałam obraz marnotrawstwa materiału, bezguścia, jaskrawych i nieodpowiednich zarazem kolorów kwiatów i innych dodatków.

Kiedy zobaczyłam czarne róże i wstążki na świerku, to byłam zniesmaczona, zszokowana i zniechęcona do dalszych poszukiwań wiązanki nie z tej Ziemi, wyjątkowej, subtelnej, bo przecież miałam ją położyć na grobach moich Ukochanych. Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się oceniać towaru, nie znając wcześniej jego ceny. Liczę się z pieniędzmi. Tym razem było inaczej. Spoglądałam najpierw na jakość towaru, a potem na cenę. Nie było w czym wybierać. Postanowiłam więc kupić chryzantemy w doniczkach. Nie budziły zastrzeżeń. Natura nie ma konkurenta. Były przeróżne i w kolorach, i w kształtach, i w wielkości. Wspaniałe i świeże. Kupiłam kilka doniczek. Skoro "między ustami a brzegiem pucharu" zdarzyć może się wszystko, to i mnie się zdarzyło. Natrafiłam na kwiaciarnię z prawdziwego zdarzenia. Na pierwszą ocenę miała styl, klasę i wyjątkowy klimat. Pomyślałam, znalazłam twórcę, artystę, znajdę coś dla siebie.

Potwierdziło się. Przed oczyma miałam przeróżne, wspaniałe i klimatyczne kompozycje pierwszo listopadowe. Dostojne, interesujące, z klasą, takie, które można bez wyrzutów sumienia i z dumą położyć na grobach moich Najbliższych. Dokonałam zakupu nie licząc złotówek. Było warto. Kiedy dowiedziałam się, że Kwiaciarka plajtuje i wyjeżdża do Anglii, chociaż ręce ma złote, to usłyszałam swój krzyk " STOP, tu jesteś potrzebna, nie rozprzestrzeniajmy tandety. Jeśli Ty odejdziesz, zabraknie finezji. Będą tworzyć NIC, w kolorach jaskrawego różu, żółci i zielni. Jeśli stracimy twórców, pozostanie nam kupować żywe bukiety. Nie ganię tego, tylko proszę, nie popierajmy tandety i nie dajmy zarabiać tym, którzy nie znają się na sztuce, bo na Święto Zmarłych powinniśmy podarować naszym Ukochanym coś wyjątkowego, niecodziennego i właśnie coś ze sztuki, a nie z kramu.


Autor artykułu- Aleksandra

Komentarze do artykułu

Dodaj komentarz

Przeczytaj również:

Zabezpieczenie antykorozyjne nadkoli, progów i podwozia Zabezpieczenie samochodu przed korozją (nadkola). Najlepszą porą do wykonania jest lato.

Jak pozbyc sie kreta i nornicy domowymi sposobami, chlor ocet na kreta Kret grasuje- jak się go pozbyć z działki- zbiór sprawdzonych sposobów do wyboru

Darmowa ciepła woda na działce bez prądu, grzanie wody latem, beczka Wystarczy dodać małe usprawnienie do beczki- dobry i tani sposób