Strona głównadziałka

Dział działka

Jak dobrać oświetlenie do stylu wnętrza

Data: 2020-09-29, Data edycji: 2023-07-19

Światło odgrywa bardzo istotną rolę w życiu każdego człowieka. To, jak oświetlone jest dane pomieszczenie, często decyduje o naszym komforcie. Właściwe natężenie światła wpływa pozytywnie na nasz nastrój oraz gwarantuje komfort odpoczynku. Lampy, poza swoją podstawową funkcją pełnią również funkcję nietypowej i oryginalnej dekoracji, stanowiąc element podkreślający styl i charakter wnętrza.

Jakie źródło światła wybrać?


Powszechnie wiadomo, że światło ma magiczną moc. Za jego pomocą można podkreślić zalety oraz ukryć wady każdego rodzaju pomieszczenia. Właściwe światło doda klimatu w salonie, stworzy przytulny nastrój oraz zapewni funkcjonalne oświetlenie łazienki. Różnorodne wzornictwo lamp oraz szerokie pole wyboru barwy światła sprawi, że lampy podkreślą indywidualny styl pomieszczenia.
Coraz chętniej wybieranym stylem do aranżacji pomieszczeń jest industrializm. Wywodzi się z USA, ale coraz więcej osób również w Polsce wykorzystuje go do aranżacji swoich wnętrz. Jego charakterystyczne elementy to otwarte przestrzenie, duże okna i surowe wykończenie. Obowiązkowo, we wnętrzach industrialnych, znaleźć powinien się beton, drewno oraz surowe, metalowe dodatki.
Innym stylem, który jest równie oryginalny, jest styl loftowy. Metalowe lampy, odsłonięte żarówki lub betonowe kinkiety to klasyczne oświetlenie dla tego stylu. Industrialne aranżacje są nie tylko niezwykle oryginalne, ale również funkcjonalne. Do wnętrz w stylu industrialnym dobierz charakterystyczne elementy dekoracyjne oraz oryginalne oświetlenie. Warto zdecydować się również na kilka źródeł światła, które będą się uzupełniać, dodając wnętrzu charakteru.
a
Aby wnętrza stały się przytulne, dodaj trochę koloru. Lampy z wyraźnym akcentem kolorystycznym lub w intensywnych, wyraźnych kolorach ożywią wnętrze.
Styl skandynawski również jest chętnie wybierany przez wiele osób. Ciepła, rodzinna atmosfera, jasne przestrzenie oraz naturalne materiały- to wszystko łączy się, tworząc oryginalne wnętrze. Biele, beże oraz delikatne szarości, które przełamiemy różnego rodzaju akcentami, będą stanowić nietypowe połączenie. Nieodłącznymi elementami stylu skandynawskiego są drewniane dodatki, przytulne dekoracje oraz miękkie tekstylia. Co jest jeszcze ważne w stylu skandynawskim? Ważną rolę odgrywa również oświetlenie. We wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim idealnie sprawdzą się stojące, drewniane lampy lub lampy na biurko. Shilo lampy sprawdzą się w każdym wnętrzu.
Jeśli nie wiesz, jakie oświetlenie wybrać, sprawdź- oświetlenie kuchni porady.
Jeśli planujesz metamorfozę wnętrza, warto najpierw zastanowić się nad tym, jakie oświetlenie wybrać. Lampy w stylu skandynawskim charakteryzują się klasyczną formą, która podkreśli charakter każdego wnętrza. Urządzając wnętrze w stylu skandynawskim, warto wybrać kilka lamp różnej wielkości. Można zamontować je na ścianie lub na zawiesinach linkowych. Odpowiednie połączenie i dopasowanie ich do siebie pomoże uzyskać niepowtarzalny efekt. Takie rozwiązanie jest również bardzo funkcjonalne.

Komentarze do artykułu

Dodaj komentarz

Przeczytaj również:

Markizy- funkcjonalne i estetyczne osłony przeciwsłoneczne Niezastąpione na działce i w ogrodzie

Na co zwrócić uwagę, wybierając siatkę od producenta siatek sportowych Wybierz siatkę od producenta siatek sportowych, ochronnych, ogrodzeniowych, piłkochwyty- symar.pl

Szklarnia, ogród zimowy pod balkonem. Jak samemu zrobić szklarnię, ogród zimowy pod balkonem?