Strona głównadziałka

Dział działka

Pompy głębinowe - co musisz wiedzieć, zanim zainwestujesz

Data: 2022-09-07, Data edycji: 2023-02-10

Dzisiejsze pompy głębinowe są wykorzystywane do przenoszenia płynu z jednego miejsca do drugiego. Kluczową cechą pompy tego rodzaju jest to, że jest ona całkowicie zanurzona w płynie lub medium, które mają pompować. Hermetycznie zamknięty silnik napędzający pompę głębinową jest blisko sprzężony z jej korpusem, który jest umieszczony w wodoszczelnej obudowie, co ma zapobiec przedostawaniu się cieczy i uszkodzeniu silnika indukcyjnego.
1. Czym różnią się pompy głębinowe od strumieniowych?
2. Jakie są główne walory pomp głębinowych?
Jeśli interesuje Cię pompa głębinowa i zastanawiasz się nad jej zakupem - koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca, a następnie podejmij rozważną decyzję.

Czym różnią się pompy głębinowe od strumieniowych?


Różnica między pompami głębinowymi a pompami strumieniowymi w domach jednorodzinnych jest ogromna. Głębinowe pompy hydroforowe muszą być całkowicie zanurzony w cieczy, a jeśli chodzi o ich komponenty – w grę wchodzi seria wirników i dyfuzorów, dzięki czemu wydajność pompy jest tak imponująca. Główna funkcja takich pomp jest taka, że wypychają wodę z ziemi na powierzchnię, zatem szukając efektownego sposobu pompowania wody, warto spojrzeć na sklep-watermark.pl/pompy-glebinowe. Z drugiej strony, pompy strumieniowe to zwykle mniejsza moc silnika. Muszą mieć określone warunki pracy – zanim przejdą do czerpania wody, należy napełnić je wodą. Wirnik i dyfuzory to główne komponenty - zarówno jeśli chodzi o potrzeby gospodarstw zarówno domowych, jak i komercyjnych. Pompy strumieniowe z pomocą sprzęgła wydobywają wodę z ziemi na powierzchnię.

Jakie są główne walory pomp głębinowych?


Zalety pomp głębinowych, zwłaszcza nad pompami strumieniowymi - są rozliczne, od tego, jak bardzo wydajne jest chłodzenie silnika po fakt, jak wiele dobrego można słychać o tych instalacjach wodociągowych. Pompy głębinowe korzystając z odpowiedniego ciśnienia cieczy, są naprawdę energooszczędne. Średnica pompy sprawia, że mają dobrą wydajność w warunkach zanurzenia. Są wykonane z materiałów odpornych na zużycie i nie wymagają zalewania. Charakteryzuje je hydro vacuum, mają niskie ryzyko kawitacji, nadają się do
studni wierconych i wytwarzają o wiele mniej hałasu podczas pracy wałem silnika niż pompy strumieniowe. W przeciwieństwie do pomp strumieniowych pompa głębinowa wykorzystuje ciśnienie atmosferyczne do wytworzenia próżni. Dlatego pompy głębinowe mają wyższą wydajność niż pompy strumieniowe. Nic dziwnego, że większość właścicieli domów stawia na właśnie takie rozwiązanie.

Komentarze do artykułu

Dodaj komentarz

Przeczytaj również:

Jak pozbyc sie kreta i nornicy domowymi sposobami, chlor ocet na kreta Kret grasuje- jak się go pozbyć z działki- zbiór sprawdzonych sposobów do wyboru

Ogrzewanie domu gazem płynnym– powody, dla których warto to zrobić Poznaj argumenty, dlaczego warto zdecydować się na instalację zbiornika na gaz płynny.

Zabezpieczenie antykorozyjne nadkoli, progów i podwozia Zabezpieczenie samochodu przed korozją (nadkola). Najlepszą porą do wykonania jest lato.