Strona głównakwiaty

Dział kwiaty

Hodowla tulipanów w ogrodzie, krokus kwiat uprawa

Data: 2022-05-15, Data edycji: 2023-02-10

Byliny zimujące w gruncie. Byliny cebulowe


Poniżej szczegóły uprawy bylin zimujących w gruncie: kiliknij w nazwę rośliny:
1. kwiaty ciete lilie- Lilium 2. Narcyz- Narcissus 3. Szafirek- Muscari 4. Szafran, krokus- Crocus 5. Tulipan- Tulipa

Szafran, krokus kwiat uprawa- CrocusW tym artykule dowiesz się jak przyspieszyć uprawę krokusów pod szkłem i folią: szafran uprawa

Kiedy kwitną krokusy? Większość uprawianych odmian krokusów kwitnie wcześnie na wiosnę. Bywają też w uprawie kwitnące jesienią (krokusy jesienne). Krokus kwiat to roślina o drobnych bulwach, corocznie odnawianych i tworzących nowe bulwki przybyszowe. Kwiaty barwy białej, żółtej lub lila. Jak wygląda krokus?

Krokusy zdjęcia. Krokus szafran rozmnaża się przez oddzielanie nowych bulwek.
Krokus kwiat uprawa. Sadzić należy szafran kwiat na glebach lekkich, przepuszczalnych, dostatecznie zasobnych w próchnicę i niezawierających wapnia. Stanowiska- tylko słoneczne.
Jak sadzić krokusy? Głębokość sadzenia 4-10 cm, zależnie od wielkości bulwek. Szafrany można wysadzać na kwietnikach lub na trawnikach, gdzie mogą pozostawać przez kilka lat.
W celu reprodukcji cebul uprawia się szafrany na zagonach i należy je wykopywać po skończeniu wegetacji podobnie jak tulipany. Kiedy sadzić krokusy? Sadzić należy we wrześniu lub październiku, a odmiany kwitnące jesienią w końcu lipca.
Szafrany są doskonałymi roślinami do przyspieszania w uprawie szklarniowej.
Trawy na trawniku, gdzie rosną szafrany, nie należy kosić do chwili zżółknięcia ich liści, czyli do zakończenia wegetacji tych roślin.

Hodowla tulipanów w ogrodzie- Tulipa


Więcej o uprawie tulipana przeczytasz tu-> pędzenie tulipanów

Byliny zimujące w gruncie to także tulipan. Wśród roślin cebulowych tulipan zajmuje czołowe miejsce pod względem wielkości produkcji i wielostronności zastosowania. Uprawa tulipanów prowadzona jest przede wszystkim w celu osiągnięcia cebul do przyspieszonej uprawy pod szkłem. Zdjęcia tulipanów.
a
Tulipany odmiany. Ilość odmian jest niezwykle duża. Uprawia się na ogół tylko kilkadziesiąt najbardziej znanych i wypróbowanych. Odmiany różnią, się między sobą porę kwitnienia, wysokością, barwą, i wielkością, kwiatów. Tulipan kwitnienie. Kwitnienie trwa od końca kwietnia do początku czerwca. Najczęściej sadzone są białe tulipany, zolte tulipany, fioletowe tulipany i czerwone tulipany.

Tulipany rozmnażanie- wyłącznie przez oddzielanie cebul przybyszowych.


Hodowla tulipanów w ogrodzie. Tulipany są roślinami bardzo żywotnymi i znoszą trudne warunki. Osiągnięcie jednak dorodnych cebul i dużych kwiatów możliwe jest tylko dzięki uprawie na glebach odpowiednio żyznych i wilgotnych. Za najlepsze gleby uważane są mady, ponieważ są bardzo żyzne i dostatecznie wilgotne. Okres wegetacji tulipanów jest bardzo krótki, dlatego w okresie tym rośliny nie powinny być narażone na brak składników pokarmowych i dostatecznej ilości wody.
Kiedy sadzic tulipany? Tulipan ogrodowy sadzi się w końcu września lub w październiku na głębokość około 10 cm. Gleba powinna być głęboko uprawiona i zasilana nawozami mineralnymi.Tulipany w ogrodzie na zimę zaleca się przykryć cienką warstwą ściółki torfowej, która zabezpiecza przed zbyt głębokim zamarzaniem gleby, co może opóźnić rozpoczęcie wegetacji na wiosnę. Ściółka w okresie wiosennym chroni glebę przed nadmiernym parowaniem. W okresie wiosennym należy zasilać nawozami azotowymi, spulchniać powierzchnię ziemi i bardzo starannie odchwaszczać. W okresie suszy należy rośliny podlewać. Kwiaty tulipany uprawiane w celu osiągnięcia cebul obcina się przed lub zaraz po kwitnieniu, aby nie powodować osłabiania rośliny przez tworzenie nasion. Tulipany po przekwitnięciu wykształcają mniejsze cebulki.
Kiedy wykopać tulipany? Cebule wykopuje się na początku żółknięcia liści i przechowuje w suchych i chłodnych pomieszczeniach, a następnie czyści i sortuje. Kwiat tulipan sadzony na kwietnikach może pozostawać tam przez kilka lat, jeśli rośnie na dostatecznie żyznej glebie i jest odpowiednio nawożony.

Komentarze do artykułu

Dodaj komentarz

Przeczytaj również:

Jak hodować szafran, szafran krokus uprawa, sadzenie Szafran wiosenny nadaje się doskonale do pędzenia w szklarni

Tulipan hodowla, uprawa tulipanów, kiedy sadzić tulipany, pędzenie Tulipan do wczesnego pędzenia powinien być posadzony w pierwszej połowie września

Lilie zimujące w gruncie,narcyz hodowla, szafirek uprawa Byliny zimujące w gruncie- Lilia Narcyz Szafirek Szafran

Begonia w gruncie, kiedy sadzic mieczyki i dalie, canna Byliny niezimujące w gruncie Begonia bulwiasta Dalia ogrodowa Mieczyk gandawski Paciorecznik ogrodowy, kanna