Uprawa sadu, malina ogrodowa, agrest porzeczka, plantacja truskawek, drzewa owocowe, poziomki.

Sad i ogród- artykuły.

Uprawa sadu- kiedy go sadzimy? Na to pytanie i wiele innych odpowiedzą nasze poradniki uprawy i prowadzenia sadu przydomowego i produkcyjnego.

Sady poradniki uprawy .

Nasz portal sadowniczny zawiera najważniejsze informacje,które są wyszczególnione, dokładnie opisane i przydatne dla każdego właściciela sadu drzew i krzewów owocowych.

Nasze informacje na blogu pomogą Ci założyć sad owocowy, plantację truskawek, agrest porzeczkę i malinę ogrodową. W poszczególnych artykułach dotyczacych uprawy zawarte są najistotniejsze wiadomośći, których nie wolno pominąć.
Sad i ogród owocowy koło domu to dwie najważniejsze sprawy dla właściciela domu jednorodzinnego. Dla przykładu poradnik truskawki hodowla- opisany poniżej podaje dawki nawozów, rozstawę roślin i rozmnażanie w taki sposób, aby osiągnąć najwyższe plony.

Wpisz tutaj swoją reklamę

Możesz zaprezentować własny tekst o długości do1000 znaków z jednym odnośnikiem. Zobacz -> warunki

Wszystkie poradniki z działu sad i ogród w kolejności alfabetycznej

> Choroby truskawek, werticylioza, rizoktonioza, czerwona zgnilizna Jak walczyć z tymi groźnymi chorobami
> Cięcie agrestu kiedy, agrest jak przycinać Cięcie agrestu po posadzeniu- skrócenie wszystkich pędów nad pierwszym lub drugim oczkiem od powierzchni
> Cięcie malin kiedy, cięcie malin po posadzeniu, cięcie wiosenne Cięcie maliny. Pierwsze cięcie wykonuje się bezpośrednio po posadzeniu sadzonek. Szpaler wysoko i niski.
> Jak i gdzie powstały truskawki fragaria, poziomka chilijska Kto przyczynił się do jej narodzin? Ciekawa historia.
> Jak sadzić drzewa owocowe odległości, sadzenie drzew na wiosnę Garść ważnych informacji
> Jak zabezpieczyć drzewa owocowe przed przymrozkami sposoby Spalanie stosów podsuszonego torfu, gałęzi, liści, zraszanie wodą
> Jak założyć plantację malin, ile sadzonek maliny na 1 ha Maliny dobrze pielęgnowane mogą owocować 10—15 lat.
> Jaka ziemia pod drzewa owocowe, odkrywka, wody gruntowe Jakie warunki powinna spełniać gleba dla sadu przydomowego.
> Kiedy nawozić agrest, maliny nawożenie, nawożenie truskawek wiosną Nawożenie agrestu, malin i truskawek- zaleca się stosować obornik, kompost czy torf co dwa lata,
> Kiedy przycinać czarne porzeczki i czerwoną porzeczkę Cięcie porzeczek w pierwszym roku, drugim, trzecim, odmładzanie. Cięciem pobudza się porzeczkę do wydawania młodych, silnych pędów.
> Kiedy siać poziomki, wysiew, kiedy sadzic poziomki Najważniejsze uwagi i porady przy uprawie tego smacznego owocu.
> Nawozy i nawożenie drzew owocowych, nawożenie sadu obornikiem Nawożenie drzew owocowych. Optymalnie uważa się obecnie stosunek- N : P: K to- 1:0,5:1,2
> Nawożenie porzeczek obornikiem, nawożenie porzeczki czerwonej Nawożenie porzeczek. Nie należy używać soli potasowej.
> Niedobór azotu w truskawkach, niedobór potasu, objawy niedoboru wapnia Jak wyglądają rośliny, którym brakuje poszczególnych składników i jakie są ich wymagania pokarmowe.
> Ochrona przed przymrozkami w sadzie, zabezpieczanie drzew na zimę Sposoby chronienia drzew przed przemarzaniem- ochrona przed szkodnikami i chorobami, zbyt późno zastosowane nawozy azotowe
> Ogród truskawka. Uprawa truskawek gleba i sadzonki. Jak przewozić sadzonki, jakie będzie najlepsze miejsce na nową plantację, jakie rośliny na przedplon?
> Plantacja agrestu, agrest kiedy sadzić, agrest hodowla Zakładanie plantacji agrestu- lepiej sadzić nawet późną jesienią niż wiosną.
> Przemarznięte drzewa owocowe, rany zgorzelinowe Leczenie drzew przemarzniętych. Nie należy usuwać drzew, które wczesną wiosną wydają się być całkowicie przemarznięte. Czasem wracają do stanu normalnego.
> Sposoby cięcia drzew owocowych, przycinanie starych drzew Cięcie wykonuje się od połowy lutego do końca kwietnia. Rany należy zasmarować farbą emulsyjną.
> Szczepienie na pniu krok po kroku, przeszczepianie drzew owocowych Przeszczepianie drzew. Najlepszym sposobem przeszczepiania drzew starych jest szczepienie w szparę.
> Szkodniki w uprawie truskawek, kwieciak malinowiec, węgorek niszczyk Sposoby walki z nimi, rady jak się ich ustrzec.
> Truskawka hodowla plantacji matecznej, truskawki uprawa rozsada Produkcja sadzonek wolnych od chorób i szkodników, nawadnianie, przedplon, przyspieszenie i zwiększenie ilości.
> Truskawka pochodzenie,jak truskawka fragaria x ananasa dotarła do Europy Ciekawa historia- przyjechała z Ameryki i pochodzi od poziomki
> Truskawka uprawa opryski, przędziorek chmielowiec, mątwik północny W jaki sposób walczyć ze szkodnikami
> Truskawki sadzenie na wiosnę, na jesień, zwalczanie chwastów Zasady obowiązujące przy sadzeniu, niszczenie chwastów i stosowanie herbicydów.
> Truskawki uprawa jesień, wiosna, po zbiorach. Terminarz prac. Z podziałem na poszczególne miesiące. Czynności, o których nie wolno zapominać.
> Truskawki uprawa koszenie liści po zbiorze, truskawki uprawa rozłogi Jakie jest zapotrzebowanie na wodę i dlaczego należy usunąć liście.
> Truskawki uprawa nawożenie truskawek przed sadzeniem Jakie stosować nawożenie organiczne i kiedy. Ilości nawozów mineralnych i dawki.
> Truskawki uprawa w ogródku, systemy,terminy, truskawki uprawa sadzenie Terminy i systemy sadzenia, ich zalety i wady.
> Typy koron drzew owocowych wrzecionowa, kotłowa, szpaler swobodny W jaki sposób można formować drzewa
> Uprawa truskawek choroby, szara pleśń, mączniak prawdziwy Zabiegi powodujące ograniczenie występowania chorób.
> Uprawa truskawki na zagonach, truskawki uprawa w ogrodzie Zakładanie plantacji truskawek. Kupić sadzonki 20—-50%, resztę zaś rozmnożyć na własnej plantacji z rozłogów wyrastających w pierwszym roku.
> Uszkodzenia mrozowe drzew owocowych, wytrzymałość na mróz Uszkodzenia mrozowe u roślin sadowniczych, rany zgorzelinowe, pęknięcia podłużne, późne nawożenie azotem
> Wszystko o uprawie truskawek, sterowana uprawa truskawki, mateczniki Co należy zrobić, aby własna rozsada truskawek była wysokiej jakości.
> Zakładanie plantacji porzeczki czarnej, ile sadzonek na hektar Zakładanie plantacji porzeczek na glebie nawiezionej obornikiem. Najlepiej stosować go dwukrotnie: pod przedplon i następnie przed sadzeniem porzeczek.
> Zakładanie sadu krok po kroku, sad owocowy projekt, dobór gatunków O tych radach nie należy zapominać
> Zakładanie sadu owocowego, przygotowanie ziemi pod sad Nie należy sadzić drzew w zastoiskach mrozowych, w dolinach i kotlinach