Strona głównasady

Dział sady

Cięcie agrestu kiedy, agrest jak przycinać

Data: 2011-07-08, Data edycji: 2022-06-18

Agrest uprawa ciecie.


Uprawa agrestu. Cięcie po posadzeniu sprowadza się do skrócenia wszystkich pędów nad pierwszym lub drugim oczkiem od powierzchni gleby.
Cięcie agrestu kiedy. W drugim roku wzrostu krzewów pozostawia się pędy najsilniejsze, a słabsze i leżące na ziemi wycina się u nasady lub nad pierwszym oczkiem (pędy leżące zamiast wycinać można ukorzenić). Agrest jak przycinać? Silne jednoroczne pędy skraca się o 1/3 długości, aby wywołać ich rozkrzewienie się.
Agrest uprawa. W trzecim roku formowanie krzewu przebiega podobnie jak w drugim roku.
W czwartym, piątym roku i dalszych latach cięcie powinno być umiarkowane. Wycina się pędy najstarsze i formuje nowe, zachowując właściwe proporcje między pędami w różnym wieku, podobnie jak u porzeczki czerwonej. Systematyczne i prawidłowe cięcie ma decydujący wpływ na wielkość owoców .

Agrest jak przycinać.


Cięcie agrestu rosnącego w szpalerze polega głównie na wycinaniu zbędnych pędów wyrastających z szyjki korzeniowej i skracaniu odgałęzień pędów szkieletowych przywiązanych do rusztowań. Pędy te dla poprawienia jakości owoców można odmładzać co 6-7 lat, zastępując je nowymi.

Więcej informacji na temat uprawy agrestu-> nawożenie agrestu
zakładanie plantacji agrestu

Zaniedbane plantacje agrestu odmładza się podobnie jak porzeczek.
Czytaj więcej o tym: ciecie porzeczek.

Komentarze do artykułu

Dodaj komentarz

Przeczytaj również:

Sposoby cięcia drzew owocowych, przycinanie starych drzew Cięcie wykonuje się od połowy lutego do końca kwietnia. Rany należy zasmarować farbą emulsyjną.

Zakładanie sadu owocowego, przygotowanie ziemi pod sad Nie należy sadzić drzew w zastoiskach mrozowych, w dolinach i kotlinach

Uprawa truskawki na zagonach, truskawki uprawa w ogrodzie Zakładanie plantacji truskawek. Kupić sadzonki 20—-50%, resztę zaś rozmnożyć na własnej plantacji z rozłogów wyrastających w pierwszym roku.

Plantacja agrestu, agrest kiedy sadzić, agrest hodowla Zakładanie plantacji agrestu- lepiej sadzić nawet późną jesienią niż wiosną.